1st CZECH FINANCIAL FORUM
Vítejte na finančním fóru zaměřeném především na investice. Toto je testovací verze. Pro aktivní účast je třeba se přihlásit či registrovat. Ať se tu cítíte jako doma. Váš admin

Join the forum, it's quick and easy

1st CZECH FINANCIAL FORUM
Vítejte na finančním fóru zaměřeném především na investice. Toto je testovací verze. Pro aktivní účast je třeba se přihlásit či registrovat. Ať se tu cítíte jako doma. Váš admin
1st CZECH FINANCIAL FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

investice do podílových fondů? vyplatí se?

3 posters

Goto down

investice do podílových fondů? vyplatí se? Empty investice do podílových fondů? vyplatí se?

Příspěvek  berryem Tue Jul 20, 2010 4:34 am

Dobrý den,

obracím se na Vás s dotazem ohledně investice do podílových fondů. Chtěl bych se zeptat, zdali se vyplatí investovat každý měsíc částku 350 Kč do podílových fondů? Jestli vubec za to tahle skromná částka stojí?
Je mi 20 let a větší disponibilní pěněžní zůstatek zatím bohužel na konci měsíce nemám, časem bych částku rád navýšil.

Dále by mne zajímal Váš názor na podílový fond SPOROTREND od ISČS. Je podle Vás dobrý? Doporučili byste mi jiný?
V případě, že byste mi investice do podílových fondů nedoporučili, mohl bych Vás poprosit o jiný tip na dlouhodobou investci, když si zatím mohu dovolit měsíčně investovat skromných 350 Kč?

Děkuji za Vaše reakce, Martin

berryem

Poèet pøíspìvkù : 1
Join date : 20. 07. 10

Návrat nahoru Goto down

investice do podílových fondů? vyplatí se? Empty Re: investice do podílových fondů? vyplatí se?

Příspěvek  Lavorax Wed Oct 06, 2010 6:39 pm

Pravděpodobně mluvím pouze za sebe, ale dle mne se to nevyplatí.
Já osobně nepovažuji celkově podílové fondy za nic zázračného. Ani sem se o ně nikdy příliš nezajímal poté co jsem u nich neviděl zas tak velké zisky.

Takže tuto částku bych zkusil spíše investovat do sebe.


Lavorax

Poèet pøíspìvkù : 3
Join date : 23. 08. 10

Návrat nahoru Goto down

investice do podílových fondů? vyplatí se? Empty investování do podílových fondů

Příspěvek  Josef Švejda Mon Dec 13, 2010 9:56 pm

Dobrý den,

osobně se domnívám, že investování do podílových fondů má svá pro, ale i proti. Hlavním problémem je, že platíte poplatky a to buďto při vstupní investici anebo při odprodeji části anebo celého portfolia. Další nevýhodou je každoročně správcovský poplatek, který si z vašeho investičního účtu strhne investiční společnosti, u níž máte podílové fondy.

Ovšem kladem je, že můžete investovat relativně nízkou částku. Řada fondů umožňuje už od několika set korun (standardem je 500 Kč). Další výhodou je, že fond nakupuje více různých podkladových aktiv a není tak závislý na jednom aktivu.

Další informace naleznete v tématické sekci například zde: http://www.investia.cz/investovani/podilove-fondy

Josef Švejda

Poèet pøíspìvkù : 5
Join date : 13. 12. 10

http://www.investia.cz

Návrat nahoru Goto down

investice do podílových fondů? vyplatí se? Empty Re: investice do podílových fondů? vyplatí se?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru